Кафедра прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища

Обговорення проектів освітніх програм

 

Правила користування форумом при обговоренні освітніх програм.

1. Поля позначені *, обов'язкові для заповнення

1.1. В полі "Тема" – вказувати назву освітньої програми.

1.2. В полі "Ім'я" – вказувати повне ім'я та прізвище (по батькові).

1.3. В полі "Повідомлення" – вказати пропозиції, зауваження щодо освітніх програм

2. Порушення та обмеження

2.1. Забороняється публікувати повідомлення, що містять заклики до національної, расової та релігійної ворожнечі.

2.2. Забороняється залишати грубі, нецензурні вирази й образи, а також безглузду або малозмістовну інформацію.

3. Повідомлення, що порушують Правила гостьової книги, видаляються без попередження.

Текст повідомлення


Євген Нєвєров ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ): ОПП "Техногенно-екологічна безпека", магістратура

Вітаю, мене звати Євген Невєров, я співпрацюю з міжнародною IT-компанією Grid Dynamics. Свого часу я отримав ступінь дипломованого спеціаліста (ХНУРЕ, 2012 р.), але в магістратуру не потрапив. У 2022 році я вирішив вступити на навчання у магістратуру в НУЦЗ України (денна форма, факультет техногенно-екологічної безпеки, кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища) на освітньо-професійну програму вищої освіти «Техногенно-екологічна безпека», спеціальність 183 «Технології захисту навколишнього середовища» у галузі знань 18 «Виробництво та технології», оскільки мене зацікавила ідея впровадження так званого «зеленого офісу», і хотілося отримати відповідні знання.

Отже, після одного року навчання, що я можу сказати? Виявилося, що за десять років рівень освіти в Україні, безумовно, змінився на краще. Мені дуже подобається діджиталізація елементів забезпечення освітнього процесу, стиль викладання матеріалу, система оцінювання знань тощо. Скажу чесно, я навіть заздрю сучасним студентам, бо в наш час все відбувалося набагато обмеженіше. Рекомендую як факультет ТЕБ так і увесь навчальний заклад взагалі. Мирного усім неба, натхнення в праці, житті та навчанні!

Стосовно викладеного у вільний доступ для ознайомлення та обговорення на сайті випускової кафедри проєкту ОПП «Техногенно-екологічна безпека» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» у галузі знань 18 «Виробництво та технології» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, хочу зазначити, що за структурою та контентом вона у повній мірі відповідає моїм інтересам як здобувача вищої освіти і не потребує покращення.

17 червня 2023 р.

Євген Нєвєров, інженерний директор ІТ-компанії «Grid Dynamics Україна», магістрант другого року денної форми навчання за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища»  


Субота, 17 червня 2023
Деркач Юрій Федорович ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ): Бакалавр, Техногенно-екологічна безпека

Вітаю.

Ознайомившись з проєктом освітньо-професійної програми вищої освіти «Техногенно-екологічна безпека» хочу надати відгук.

Справа у тому, що я працював на посаді викладача на кафедрі прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища факультету техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України та викладав начальні дисципліни за означеною ОПП, такі як «Технічна механіка рідини та газу», «Матеріалознавство та технологія матеріалів» та інші дисципліни для здобувачів бакалаврського рівня, які за пів року вийдуть на захист кваліфікаційних робіт. При цьому з метою підвищення кваліфікації саме у сфері технологій захисту навколишнього середовища я здобув другу вищу освіту – освітній ступень «Магістр» за ОПП «Техногенно-екологічна безпека» за тією ж спеціальністю.

Дана ОПП, на мій погляд, у 2023 році потребує суттєвих позитивних вдосконалень, зокрема щодо вдосконалення комплексу компетентностей та програмних результатів навчання, що відображають особливості регіонального (Харківська область), історичного (військова агресія) та відомчого (ДСНС України) аспектів унікальності ОПП.

Можу впевнено відмітити, що освітній процес за означеною спеціальністю за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти в НУЦЗ України, зокрема на випусковій кафедрі за підтримки деканату факультету всебічно забезпечений усіма необхідними ресурсами, має високий ступінь організації, а здобута вища освіта характеризується високим рівнем якості, що, я впевнений, продемонструють перші випускники уже в 2024 році.

Проте, маю відмітити, що цю ОПП можливо вдосконалити шляхом організації проходження здобувачами неформальної освіти, наприклад за освітніми онлайн-курсами платформ «Дія. Цифрова освіта» та «Prometheus».

3.06.2023

Деркач Юрій Федорович, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, випускник магістерської програми 2019 року, пенсіонер, колишній викладач кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища НУЦЗ України, dyf1935@gmail.com.

 

 


Субота, 03 червня 2023
Ганна БІЛОВОЛ ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ): Програма підготовки бакалаврів "Техногенно-екологічна-безпека"

Добрий день.

Як стейкхолдер, партнер по науково-педагогічній діяльності та член проєктної групи за третім (освітньо-науковим) рівнем маю бажання надати відгук та взяти участь в обговоренні з метою вдосконалення проекту освітньо-професійну програму вищої освіти «Техногенно-екологічна безпека» для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» у галузі знань 18 «Виробництво та технології», яка провадиться на базі кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища факультету техногенно-екологічної безпеки у Національному університеті цивільного захисту України (м. Харків).

Маю досвід роботи як у закладі вищої освіти підпорядкування МОН України, так і у закладі у країні Європейського Союзу, зокрема у Республіці Польща. Докладно ознайомившись з чинною та проектною редакціями вказаної ОПП, можу відмітити значний як загальну логічність, чіткість та послідовність усіх елементів освітнього процесу за ОПП, так і значний прогрес у питаннях інноваційного поступу до сталого розвитку ОПП відповідно до європейських освітніх трендів.

Зокрема, хочу відмітити, що у розробці проекту ОПП брали участь як представник роботодавця й одночасно здобувач вищої освіти за другим (магістерським) рівнем, так і здобувачка вищої освіти за цією ОПП.

Повна відповідність Стандарту вищої освіти, використання системи дистанційної освіти Moodle, системи тестування OpenTest, та застосунку ZOOM, наочно і просто побудована структурно-логічна схема ОПП, врахування потреб потенційних роботодавців (зокрема і в першу чергу ДСНС України) також є показниками прогресивності ідей, закладений в основу організації освітнього процесу за ОПП.

Рекомендую більш докладно розглянути аспекти енергоменеджменту та енергоаудиту, зокрема у складі освітнього компонента «Техноекологія».

29 травня 2023 року

 

Ганна БІЛОВОЛ, кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри «Теплотехніка, теплові двигуни та енергетичний менеджмент» механіко-енергетичного факультету Українського державного університету залізничного транспорту, науковий співробітник кафедри «Енергетичні машини та устаткування» Варшавського політехнічного університету

 


Понеділок, 29 травня 2023
Коваленко Світлана Андріївна ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ): ОПП "Техногенно-екологічна безпека", магістерський рівень

Я – аспірантка за освітньо-науковою програмою вищої освіти «Техногенно-екологічна безпека» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» у галузі знань 18 «Виробництво та технології». Навчаюся на другому курсі денної форми аспірантури та виконую дисертаційне дослідження на тему «Зниження екологічних ризиків поверхневих водних об’єктів в умовах басейнового принципу управління водними ресурсами».

Проте, хочу відмітити, що маю дворічний досвід здійснення науково-педагогічної діяльності за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» (викладала навчальні дисципліни для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти за тією ж спеціальністю для даної ОПП), а також маю освітньо-кваліфікаційний рівень магістра за спеціальністю 101 «Екологія».

Зважаючи на наявний досвід участі в освітньому процесі у якості як викладача, так і здобувача саме за цією спеціальністю, вважаю за можливе відмітити одну з основних позитивних особливостей означеної ОПП – надання можливості врахування особливостей попереднього ступеня вищої освіти здобувача при виборі вибіркових освітніх компонентів та тематики модульних контрольних робіт за навчальними дисциплінами, а також досвіду його професійної діяльності при виконанні спеціальної частини кваліфікаційної дипломної роботи. Таким чином вважаю за можливе висловити таку пропозицію для вдосконалення обговорюваної редакції ОПП на наступний навчальний рік: передбачити у ОПП можливість організації та проведення спільних для здобувачів різних років підготовки виїзних занять на потенційно екологічно небезпечних техногенних об’єктах за рахунок фонду часу, відведеного на самостійну роботу за освітніми компонентами.

29 травня 2023 року.

Коваленко Світлана Андріївна, магістр екології, аспірантка другого року навчання


Понеділок, 29 травня 2023
Коваленко Світлана Андріївна ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ): ОПП "Техногенно-екологічна безпека", бакалаврський рівень

Я – аспірантка за освітньо-науковою програмою вищої освіти «Техногенно-екологічна безпека» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» у галузі знань 18 «Виробництво та технології». Навчаюся на другому курсі денної форми аспірантури та виконую дисертаційне дослідження на тему «Зниження екологічних ризиків поверхневих водних об’єктів в умовах басейнового принципу управління водними ресурсами».

Проте, хочу відмітити, що маю дворічний досвід здійснення науково-педагогічної діяльності за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» (викладала навчальні дисципліни для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти за тією ж спеціальністю для даної ОПП), а також маю освітньо-кваліфікаційний рівень магістра за спеціальністю 101 «Екологія».

Аналізуючи власний досвід діяльності науково-педагогічного працівника та аспірантки на випусковій за ОПП «Техногенно-екологічна безпека» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти кафедрі прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища факультету техногенно-екологічної безпеки НУЦЗ України, пропоную для оновлення ОПП є те врахувати у програмах її освітніх компонентів питання шкоди компонентам довкілля від військової агресії та необхідності цих знань випускникам для післявоєнного відновлення країни.

При цьому вважаю за можливе висунути таку пропозицію для покращення якості освітнього процесу на ОПП на наступний навчальний рік: організувати відвідування здобувачами вищої освіти Speaking Club університету для вдосконалення опанування компетентностями щодо володіння іноземною мовою.

29 травня 2023 року.

Коваленко Світлана Андріївна, магістр екології, аспірантка другого року навчання


Понеділок, 29 травня 2023
 



Задай нам питання

 

      Контакти

Поштова адреса:
вулиця Онопрієнка, 8, Черкаси, Черкаська область, 18034
Телефони:
(057) 707-34-31
(067) 422-96-63
(066) 738-40-14
(063) 772-91-75