У межах співпраці з академічною спільнотою кафедри охорони праці та цивільної безпеки Криворізького національного університету, результатом якої стає підписання університетами відповідного меморандуму, для здобувачів освітньо-професійних програм «Охорона праці» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти, за підтримки Європейського співтовариства з охорони праці (ESOSH), організовано гостьову лекцію «Навчання та інструктажі з охорони праці: від формалізму до ефективності» від професіонала-практика, експерта у сфері охорони та безпеки праці – Володимира Дрозда.
Володимир Дрозд - начальник відділу охорони праці у «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат», що здійснює добування руд кольорових металів відкритим способом, налічує близько 4 000 працівників та 67 видів робіт підвищеної небезпеки. Запрошений лектор є експертом та членом редакційної колегії журналу «Охорона праці і пожежна безпека», експертом журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці», сертифікованим експертом Європейського співтовариства з охорони праці (СЕ ESOSH), сертифікованим аудитором з охорони праці (Bureau Veritas), багаторазовим спікером семінарів, вебінарів, тренінгів та форумів з питань охорони та безпеки праці.
Під час проведеного заняття Володимир Дрозд торкнувся професійних тонкощів у здійсненні діяльності фахівця з охорони праці, ефективності взаємодії і впливу на співробітників з метою досягнення корпоративної культури безпеки, а також особливостей пропаганди і методів навчання як персоналу, так і здобувачів вищої освіти за фахом, в контексті класичних і інноваційних принципів дидактики (теорія - приклади - візуалізація - емоції - лідерство і повага).
Присутні в онлайн-залі здобувачі вищої освіти зацікавлено слухали фахові питання в контексті багаторічного практичного досвіду лектора, активно відповідали на запитання спікера і, захоплені продемонстрованими відеоматеріалами, в обговоренні удосконалювали вже набуті в теорії компетентності і результати навчання. Підсумком заходу стали висновки у вигляді влучних висловів Володимира Дрозда про «Навчання для галочки – чекай на біду!», «Якщо немає часу на навчання, буде час на розслідування нещасних випадків!», що, поряд із загальновідомою фразою «Усі правила з охорони праці написані кров’ю», можна вважати своєрідними гаслами сфери безпеки праці.
Суттєвим надбанням зустрічі стали і презентовані експертом фахові матеріали з циклу Довідника спеціаліста з охорони праці «Розслідування нещасних випадків на підприємстві» та посібник «Проведення навчання та інструктажів з охорони праці. Актуально під час воєнного стану», що зможуть бути використаними здобувачами вищої освіти при підготовці до практичних занять з освітніх компонентів професійного циклу.
https://www.facebook.com/groups/esosh/
З вдячністю за сприяння у реалізації заходу
доцентці кафедри ОПЦБ КрНУ Олені Пищиковій,
Олена Шароватова, кафедра ОПЕБ