Щороку у період з 25 листопада по 10 грудня представництво більше ніж 100 країн світу активізує свої зусилля заради однієї мети: збільшення розуміння й обізнаності про всі форми насильства у суспільстві та нагадування громадянам про те, що насильству немає виправдання. Учасники акції пов’язують помаранчеву стрічку на свій одяг. Саме помаранчевий є офіційним кольором протидії домашньому насильству та символізує майбутнє, вільне від жорсткості.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» привертає увагу суспільства до питання насильства та важливості спільнодії у боротьбі з його найрізноманітнішими проявами. Зокрема, поряд із фізичним, економічним, психологічним, сексуальним видами насильства, в період війни, зросли прояви насильства в інтернеті. Хоча воно відбувається віртуально, шкоди завдає реальної - репутаційної, психологічної та фізичної.

Традиційно у цей період куратори академічних груп кафедри охорони праці та екологічної безпеки для здобувачів освітньо-професійних програм «Охорона праці» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти проводять низку заходів, орієнтованих на усвідомлення ідей і формування відповідних знань щодо миробудування, запобігання ґендерно зумовленому насильству, зокрема, домашньому насильству, дискримінації, протидії торгівлі людьми, що сприяє реалізації стандартів прав людини в усіх сферах життя суспільства та держави.

Цьогоріч у межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» для майбутніх фахівців з охорони праці організовані гостьові лекції про сучасні підходи до створення недискримінаційного середовища, зокрема з урахуванням досвіду війни вітчизняного суспільства у даній площині. Спікерками онлайн-заходів, ініційованих доценткою кафедри Оленою Шароватовою, виступили досвідчені фахівчині: Ольга Рассказова, докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, керівниця лабораторії соціально-емоційного навчання ГО «ЕдКемп Україна»; Ганна Єфімцева, головна фахівчиня ГО «ЕдКемп Україна», сертифікована експертка і тренерка з недискримінаційного підходу в освіті, психологиня; Тетяна Ісаєва - українська гендерна дослідниця, засновниця Музею жіночої й гендерної історії, тренерка з гендерної тематики, жіночого лідерства і волонтерства.

Підсумком таких зустрічей і систематичної просвітницької роботи з вихованцями кафедри охорони праці та екологічної безпеки стає набуття ними соціальних навичок, зокрема усталене усвідомлення, що ані дискримінації, ані будь-якому виду насильства – немає виправдання! Якщо Ви зіштовхнулися з насильством – не терпіть, звертайтесь по допомогу!

Олена Шароватова,

кафедра охорони праці та екологічної безпеки



Задай нам питання

 

      Контакти

Поштова адреса:
вулиця Онопрієнка, 8, Черкаси, Черкаська область, 18034
Телефони:
(057) 707-34-31
(067) 422-96-63
(066) 738-40-14
(063) 772-91-75