19 вересня 2024 р. доцент кафедри охорони праці та екологічної безпеки Олена БРИГАДА провела кураторську годину на тему «День Миру» для здобувачів вищої освіти, які навчаються на факультеті управління та безпеки населення за ОПП «Екологічна безпека» і «Охорона праці».

Ідея встановлення Міжнародного дня миру з'явилася після завершення Першої світової війни. У 1981 р. Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, якою запропонувала відзначати свято в третій вівторок вересня. Але з 2001 року дату змінили на 21 вересня. Мета Дня Миру – звернути увагу на необхідність завершення усіх війн та конфліктів.

Україна вже десятий рік страждає від військової агресії з боку росії. Ми продовжуємо боротися за встановлення справедливості та миру. І цей день – ще один привід нагадати світові про те, що в нашій країні триває жорстока війна.

Наші здобувачі вищої освіти мають дуже широке коло знань, зокрема про голуба миру та його автора – Пабло Пікассо. Художник створив плакат з образом голуба, що став символом миру і протесту проти війни. Пікассо обрав голуба, оскільки цей птах завжди асоціювався з миром і свободою. Після цього його зображення голуба стало надзвичайно популярним.

ООН використовує святкування Дня миру для привернення уваги до своєї різносторонньої роботи на підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи й громади усієї планети до осмислення проблем миру та обміну інформацією, а також практичним досвідом діяльності щодо його досягнення.

Щорічно, згідно з Указом Президента України № 100/2002 від 5 лютого 2002 р., 21 вересня в Україні відзначається святоДень миру в Україні. Справедливого миру нам усім! Нехай він запанує в Україні та кожному куточку світу! Слава Україні!