За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, 10 жовтня 2023 року люди у всьому світіоб’єдналися під девізом «Ментальне здоров’я – одне з універсальних прав людини» з нагоди Всесвітнього дня ментального здоров’я.
Не залишились осторонь і вихованці факультету техногенно-екологічної безпеки - майбутні фахівці з охорони праці, що у межах кураторської години долучились до організованого науково-виробничим журналом «Охорона праці» та Європейськимспівтовариством з охорони праці (ESOSH)особливого онлайн-заходу «Керування ментальним здоров’ям на роботі. Створюємо безпечне середовище».
Надзвичайно важлива тема психологічної безпеки на роботі, як проблема буремного сьогодення, сталадоволі актуальною у сучасному світі, де стрес і психологічні навантаження можуть стати серйозними загрозами для здоров’я працівників та продуктивності їхньоїпраці.
Розширюючи свої знання та поінформованість щодо питань охорони ментального здоров’я, здобувачі взяли участь в обговоренні питань важливості розвитку основних поведінкових компетенцій у сучасного фахівця з охорони праці; системи дій для створення безпечного середовища на підприємстві; впровадження програми психосоціальної підтримки на підприємстві; найкращих європейських практик з керування психологічною безпекою (навчання персоналу та керівного складу, взаємодія керівника з командою, аналіз зворотного звʼязку від працівників); особливостей впровадження керування психосоціальними ризиками в систему управління безпекою і здоров’ям на роботізгідно з ISO 45001.
Спікерами заходу виступили Олена Пищикова, к.т.н., доцент кафедри охорони праці та цивільної безпеки Криворізького національного університету, консультант зі стрес-менеджменту та ризикоорієнтованих систем управління безпекою праці та здоров’ям працівників, автор інтерактивного курсу «Антистрес» для працівників підприємств; Світлана Сокуренко,координатор групи законодавчих ініціатив з охорони праці Європейського співтовариства з охорони праці (ESOSH) та Дмитро Григоренко, регіональний менеджер з БЗР в Amazon UK Services Ltd. Та співзасновник ESOSH.
У підсумку з’ясовано, що ментальнездоров’я – це одне із фундаментальних прав кожної людини, яким передбачено захист від факторів ризику порушень психічного здоров’я, доступну, зручну, прийнятну та якісну допомогу, а також свободу, незалежність та інтеграцію в життя суспільства.
Олена Шароватова, кафедра ОП та ТЕБ