Реалії українського сьогодення, зумовлені введенням воєнного стану, внесли безліч змін у колись звичний алгоритм як повсякденного життя, так і трудової діяльності. Одними з аспектів соціальної взаємодії, що потребують кардинального перегляду і внесення особливих змін, стали причини нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, а також безпосередньо трудові відносини, які в деяких регіонах держави внаслідок ведення бойових дій набули раніше непрактикованих форматів.

З огляду на це, редакцією науково-виробничого журналу «Охорона праці» організована низка актуальних вебінарів відповідної тематики («Проєкт змін до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337, щодо процедури розслідування нещасних випадків на період дії воєнного стану в Україні (проєкт станом на 22.07.2022 р.)», «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану» у зв’язку із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. №2352-ІХ ), що за умов нагального практичного застосування потребує фахових коментарів представників органів управління та нагляду у сфері охорони праці.

Систематична участь у подібних заходах науково-педагогічних працівників кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, що забезпечують реалізацію освітньо-професійних програм «Охорона праці», поряд із розширенням меж інформальної освіти, сприяє не лише підвищенню їхньої фахової компетентності, а й через взаємодію із представниками практичної сфери реалізації практикоорієнтованого підходу в освіті для майбутніх фахівців з охорони праці. Репрезентовані викладачами особливості обговорених на вебінарах проблемних питань, допоможуть здобувачам вищої освіти розумітись на найсучасних питаннях фахового змісту, що у свою чергу має забезпечити високий рівень результатів навчання і необхідну відповідність набутих ними впродовж навчання компетентностей.

Олена Шароватова,

кафедра ОП та ТЕБ