Робота наукових гуртків соціально-психологічного факультету
З метою розвитку наукової творчості у здобувачів вищої освіти соціально-психологічного факультету, формування у них самостійних навичок організації та проведення досліджень працівниками кафедр проведені чергові заняття з членами наукових товариств.
«Ключ до вільного володіння іноземною мовою — у практичному її застосуванні»,- Дерек Барнет
Кафедра мовної подготовки провела відкриту дискусію «Стандарти НАТО STANAG 6001 для вивчення англійської мови». На ній були присутні викладачі не лише нашого вишу, але й представниці Національного фармацевтичного університету, Національної академії Національної гвардії України, Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, Національної академії Служби Безпеки України.
Тема зацікавила також студентів, курсантів, аспірантів та ад’юнктів НУЦЗУ.
«Ми ініціювали цей захід передусім задля обміну міжуніверситетським досвідом забезпечення гідного володіння англійською мовою. Національний університет цивільного захисту України упроваджував стандарти НАТО у навчальний процес ще до початку війни в Україні. Саме з цією метою на кафедрі мовної підготовки в 2012 році запрацював центр професійного спілкування – єдиний комплекс мовної підготовки з-поміж навчальних закладів системи ДСНС. Разом з тим повномасштабне вторгнення, безумовно, принесло нові виклики й вимагає активізації цього процесу. Ми як науковці, викладачі маємо забезпечити такий рівень знань англійською, аби він дозволив не тільки здобувати нові знання, а й ділитися справді унікальним досвідом України на міжнародних зустрічах. Для цього передусім ми маємо збільшити і кількість годин на вивчення іноземних мов, і кількість викладачів, які забезпечать навчальний процес», — зазначила завідувач кафедри мовної підготовки Олена Лептуга.
Спеціальним гостем дискусії став Дерек Барнет, офіцер військово-морського флоту США у відставці (CTRCS(IW/EXW) Derek K. Barnett, USN (Ret.)). Він висловив слова підтримки нашій державі, поділився порадами щодо оволодіння англійською мовою. На його думку, досягти рівня знання іноземної мови, який би дозволив опановувати навички, які пропонуються НАТО для військових, спеціалістів цивільного захисту, парамедиків тощо, можна за рік наполегливої праці.
Пан Дерек акцентував увагу, що вивчення іноземної мови не може бути відірваним від практичної складової і має відбуватися в процесі відпрацювання професійних навичок, коли проговорюються терміни, звучать команди й відбувається міжособистісна комунікація. Саме так він свого часу вивчав російську мову, необхідну для виконання завдань.
Зараз я вже не зможу зробити замовлення цією мовою, однак досі пам’ятаю терміни на позначення обладнання й процесів, пов’язаних з ними», — зазначив Дерек.
Присутні на дискусії визначили, що першим кроком має стати саме ознайомлення викладачів профільних дисциплін зі Стандартами НАТО STANAG 6001 і їхнє прагнення оволодіння ними. І цьому має сприяти міжнародне навчання й обміни.
Доцентка кафедри мовної підготовки Ольга Литвиненко взяла участь у семінарі з підготовки викладачів англійської мови щодо розвитку усного мовлення за стандартами НАТО NATO BILC Professional Development Seminar у Республіці Словенія й поділилася досвідом:
«Захід відбувся за підтримки Бюро з міжнародної мовної координації НАТО (NATO BILC), ДСНС та МВС України. Під час семінару викладачі Міжнародної школи іноземних мов м. Польче, Республіка Словенія, колеги зі Словенії, Хорватії та Португалії ознайомили українських викладачів іноземних мов зі стандартами НАТО щодо володіння англійською мовою (STANAG 6001), а також проводили тренінги та практичні заняття з метою оволодіння методикою вироблення навичок усного мовлення в осіб, які вивчають англійську мову як мову міжнародного спілкування. Крім того, під час семінару відбувався постійний обмін досвідом щодо використання методів і прийомів навчання іноземної мови, причому особливу увагу було приділено розвиткові усного професійного мовлення.
Якісне формування навичок усного мовлення іноземною (зокрема, англійською) мовою можливе лише за умови постійної мовної практики та систематичного розвитку інших мовних навичок (читання, аудіювання, граматики та письмового мовлення). За вимогами НАТО, кожна країна-член альянсу має свій національний стандарт щодо вивчення англійської мови.
Так, наприклад, у Португалії, передбачено приблизно 300 годин для засвоєння одного рівня та переходу на наступний рівень володіння англійською мовою (загалом за STANAG 6001 виділяють 5 рівнів, де 1 – це рівень «виживання», а 5 – рівень професійного володіння мовою як носій).
Безперечно, володіння англійською мовою на належному рівні, а особливо навички безпосереднього усного спілкування є надзвичайно важливими для міжнародного співробітництва в галузі ДСНС, що сприятиме обміну досвідом із зарубіжними колегами як у воєнний час, так і протягом післявоєнного відновлення України».
Пані Ольга ознайомила учасників дискусії з сайтом Natobilc.org, де містяться вимоги до знання англійської та французької як офіційних мов НАТО, а також надані у вільному доступі рекомендації, документи та ресурси для вивчення англійської мови у військовій сфері.
Кафедра мовної підготовки має намір продовжити практику обміну досвідом із залученням закордонних експертів та експерток.
Захист кваліфікаційних робіт здобувачами вищої освіти соціально-психологічного факультету
На кафедрі психології діяльності в особливих умовах відбулися публічні захисти (демонстрація) кваліфікаційних робіт здобувачами вищої освіти заочної форми навчання, які навчаються за освітньо-професійними програмами «Екстремальна та кризова психологія» і «Робота з персоналом» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Під час проведених захистів здобувачі вищої освіти продемонстрували належний рівень програмних результатів навчання та достатньо високий рівень знань, умінь та навичок, які будуть використовуватись ними у подальшій професійній діяльності.
Розкриття актуальних психологічних проблем, висновки й обґрунтовані рекомендації, що запропоновані в межах кваліфікаційних робіт здобувачів були високо оцінені членами екзаменаційних комісій.
Як результат, Голова та члени комісії за результатами атестації щиро привітали випускників та побажали їм успіхів у подальшій діяльності!
З 07 по 29 травня на факультеті триває реєстрація осіб, які бажають прийняти участь у єдиному фаховому вступному випробуванні (ЄФВВ) та єдиному вступному іспиті (ЄВІ) для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти.
З 07 по 29 травня на факультеті триває реєстрація осіб, які бажають прийняти участь у єдиному фаховому вступному випробуванні (ЄФВВ) та єдиному вступному іспиті (ЄВІ) для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти.Для успішної дистанційної реєстрації необхідно сформувати комплект сканованих копій або фотокопій реєстраційних документів та відправити на електронну адресу приймальної комісії Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
-заповненої заяви-анкети для оформлення екзаменаційного листка зі своїм накладеним кваліфікованим електронним підписом;
-документа, що посвідчує особу, зазначеного в анкеті-заяві;
-документа, що підтверджує інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), або документа, що підтверджує причину невнесення до анкети-заяви інформації про РНОКПП;
-документа про здобутий ступінь вищої освіти (для осіб, які завершили навчання в минулі роки);
-довідки щодо планового строку завершення навчання та отримання диплома у 2024 році;
-фотокартки для документів (кольорової або чорно-білої) із зображенням, що відповідає досягнутому віку вступника / вступниці;
-медичного висновку за формою первинної облікової документації 086-3/о (у разі необхідності створення особливих (спеціальних) умов для проходження вступних випробувань).
Заповнюючи заяву-анкету з інформацією, необхідною для оформлення екзаменаційного листка, потенційні магістри мають указати населений пункт в Україні або за кордоном, у якому бажають пройти ЄФВВ та/або ЄВІ, назву іноземної мови, із якої бажають скласти ЄВІ та назву ЄФВВ (педагогіка та психологія або психологія та соціологія -для вступу на освітні програми "Екстремальна та кризова психологія", "Робота з персоналом", "Психологічна та соціальна реабілітація"). Під час вступу для здобуття ступеня магістра за кошти фізичних та/або юридичних осіб можуть вступати за результатами складання в університеті співбесіди з іноземної мови замість єдиного вступного іспиту та/або фахового іспиту замість єдиного фахового вступного випробування:
- особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
- особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", зокрема ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
- військовослужбовці, поліцейські, рятувальники, особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби. Консультацію щодо реєстрації та вступу можна отримати за телефоном 0674755697-Крещук Катерина Юріївна.