10.11.2023

Здобувачі вищої освіти кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін та кафедри психології діяльності в особливих умовах соціально-психологічного факультету НУЦЗ України побували на виїзному занятті із залученням стейкхолдера..

8 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Соціальний захист та безпека» та другого (магістерського) рівня вищої освіти ОНП «Психологічна та соціальна реабілітація» разом із викладачем кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін Тетяною Ващук провели виїзне практичне заняття та спілкування зі стейкхолдером в Управлінні праці та соціального захисту адміністрації Київського району м. Харків. З роботою управління праці та соціального захисту здобувачів вищої освіти ознайомила завідувачка сектору опрацювання заяв та прийняття рішень відділу соціальної допомоги.
 
Здобувачі дізналися про різні види соціальних послуг, специфіку роботи відділення пенсійного фонду, надання субсидій. Здобувачі вищої освіти також ознайомилися з процесом надання відносно нових видів соціальної державної допомоги – допомога внутрішньо переміщеним особам, допомога ветеранам війни, допомога на відновлення житла тощо.
 
Стейкхолдер, викладачі та здобувачі вищої освіти залишилися задоволеними плідною та цікавою освітньою співпрацею. Було вирішено проводити подібні зустрічі та співпрацю надалі, в тому числі й в контексті обговорення змісту освітніх програм «Соціальний захист та безпека населення» та «Психологічна та соціальна реабілітація».
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 26.09.2023
 

Тематична зустріч курсантів соціально-психологічного факультету із клінічним психологом 

На соціально психологічному факультеті триває цикл зустрічей курсантів та студентів із професійними психологами, психотерапевтами та психіатрами. Так 23 вересня на зустріч було запрошено Дмитра Привалова клінічного психолога в психоаналітичному підході. Протягом 2-годинної зустрічі запрошений гість розповідав про роботу психолога у приватному секторі та відповів на всі питання курсантів, зокрема:
 
- які складнощі виникають при роботі з клієнтами;
- як проходить супервізія;
- чи вистачає університетських знань, щоб працювати психологом/психотерапевтом, чи потрібно проходити додаткові курси;
- з якими складнощами можна зустрітися під час роботи;
- як не переймати на себе проблеми клієнтів та ін.
 
Подібні тематичні зустрічі вкрай важливі, адже дозволяють зберегти вмотивованість до навчання та інтерес до професії психолога.
 
 
 
 
 
 
26.05.2023
 
На базі ГУ ДСНС в Київській області було проведено онлайн-зустріч начальника факультету НУЦЗУ та представниці психологічної служби Київщини із майбутніми екстремальними психологами
 
На соціально-психологічному факультеті Національного університету цивільного захисту України триває цикл зустрічей здобувачів вищої освіти із психологами-практиками та стейкхолдерами. Так, 25 травня на базі ГУ ДСНС в Київській області було проведено онлайн-зустріч начальника соціально-психологічного факультету університету Олексія Косолапова та представниці психологічної служби Київщини Катерини Гайдамачук із курсантами і студентами - майбутніми екстремальними психологами. Досвід, яким поділилася представниця психологічної служби Київщини із вихованцями факультету, унікальний, і найбільшу зацікавленість викликає досвід роботи психологів на початку повномасштабного вторгнення рф в Ірпіні, Бучі, Бородянці та інших постраждалих населених пунктах.
Катерина Гайдамачук у своєму виступі розповіла про роботу психолога і про те, з якими викликами довелося зіткнутися психологам зокрема:
- як була організована робота психологів у евакуаційному пункті, через який було організовано переміщення населення з окупованих міст та селищ, як саме працювали психологи в перші дні війни;
- особливості різних категорій населення та їх потреб з точки зору першої психологічної допомоги;
- що у роботі психолога виявилось найважчим і як не вигоріти та зберегти працездатність, ресурсний стан та віру в людей.
Зустріч відбулася у дискусійному форматі, також було розібрано багато проблемних кейсів таких, як, наприклад, найважливіші компетенції психолога, яку інформацію доводити потерпілим, а що казати заборонено, про межі особистої відповідальності тощо.
 

 

 

12.05.2023

Зустріч курсантів та студентів соціально-психологічного факультету з стейкхолдером

10 травня на базі ГУ ДСНС в Одеській області була проведена онлайн-зустріч із керівницею психологічної служби Майєю Грінько.
У вступному слові начальник соціально-психологічного факультету наголосив, що саме психологи Одещини, поміж інших регіонів України, виділяються величезним досвідом практичної роботи у резонансних і масштабних надзвичайних ситуаціях, а також підходом щодо інтеграції у роботу з людьми новітніх підходів і наукових розробок.
 
Майя Грінько у своєму виступі підняла багато актуальних проблем і викликів, з якими сьогодні зустрічаються психологи, зокрема:
 
- озвучила основні навички, які повинен мати сучасний психолог;
- виділила основні прогалини в нормативних документах щодо психологічного забезпечення в ДСНС під час воєнного стану;
- досконально розкрила зміст першої психологічної допомоги на місці ліквідації масштабних надзвичайних ситуацій;
- поділилася досвідом і алгоритмом щодо координації дій та співпраці з психологами підрозділів Сектору безпеки і оборони України під час ліквідації масштабних надзвичайних ситуацій;
- розповіла про практичний досвід роботи щодо психологічного відновлення та психологічної реабілітації рятувальників.
 
 
 
 
 
 

 

 

Контакти

Поштова адреса:
вулиця Онопрієнка, 8,Черкаси, Черкаська область, Україна, 18034
Соціально-психологічний факультет
 
Телефони:
(057) 707-34-60
(063) 164-17-96
(050) 997-92-66
(067) 475-56-97